Jakie wyciskarki są najlepsze na rynku?

Kto z nas nie miałby ochoty napić się szklanki dobrego, świeżego soku z owoców? Chyba trudno byłoby nam taką osobę znaleźć. Wykonanie takiego soku jest dzisiaj możliwe nie tylko w wielkich przetwórniach owoców, ale także w warunkach domowych. A wszystko to za sprawą wyciskarek do soku przeznaczonych do domowego użytku. Oczywiście wyciskarka wyciskarce nie równa, na pewno też nie przypomina ona w żaden sposób sokowirówki. Jaką wyciskarkę wybrać?

GREEN STAR ELITENa zakup tej wyciskarki musimy przeznaczyć około dwa tysiące trzysta złotych. Proces wyciskania soku w tej wyciskarce przebiega w trzech etapach. Etap pierwszy to wstępne rozdrobnienie owoców, następny obejmuje ich miksowanie. Etap końcowy, który przebiega po całkowitym rozluźnieniu się tkanek owoców, to zgniatanie. Membrany komórek są delikatnie otwierane, wydobywany z nich sok ma wszystkie cenne składniki identyczne z tymi, które zawierały świeże owoce. Kabel, który zasila wyciskarkę jest wymienny. Jej użytkownicy podkreślają, że wybrali ją między innymi ze względu na mechanizm zatrzaskowy, dzięki któremu można ją bardzo łatwo zamknąć. Osoby, które cenią wysoką jakość wykonania na pewno będą zadowolone z tej wyciskarki.

HUROM HG 2G - Należy do wyciskarek wolnoobrotowych. Model ten pracuje z wyjątkowo wolnymi obrotami. Tak wolne obroty sprawiają, że sok z niej jest wyjątkowo wartościowy. Do wyciskarki dołączono dwa zestawy sit: drobno- i gruboziarniste. Na tym pierwszym możemy przygotować soki z włóknistych (np. z selera naciowego) lub z twardych warzyw (np. z marchewki). Na drugim przygotujemy sok z miękkich owoców i warzyw. Wyciskarki Angel Należą do wyciskarek z górnego przedziału cenowego. W zależności od modelu zapłacimy za nie od czterech (Angel 5500) do ponad pięciu tysięcy – model Angel 8500S. Wyciskarki te zasługują w pełni na swoją cenę. Dołączono do nich trzy zestawy sit, także te drobnoziarniste. Model 8500S jest niezawodny, wszystkie elementy wyciskarki wykonano ze stali chirurgicznej.