Wyciskarki do soków - dlaczego warto mieć to urządzenie?

 

Świeżo wyciskane soki są doskonałym sposobem na uzupełnienie dziennej dawki witamin oraz wartościowych mikroelementów. Ich pozyskanie nie jest wcale skomplikowane, pod warunkiem, że posiadamy odpowiedni sprzęt. Jakie są zalety wyciskarek do soków i czym się kierować przy wyborze?

Codzienna dawka witamin – zalety wyciskarki do soków

Współcześnie nikogo już nie trzeba przekonywać o słuszności tezy o dobroczynnym wpływie owoców i warzyw na nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie. Nie każdy jednak wie, że najlepszym źródłem cennych witamin, minerałów i enzymów są właśnie świeżo wyciskane soki. W całym, surowym owocu jest co prawda równie dużo tych cennych substancji, ale w formie płynnej lub półpłynnej ludzki organizm zdecydowanie lepiej je wchłania. Warto pamiętać, że najwięcej korzyści daje picie soku na krótko po jego wyciśnięciu, a jeśli planujemy zostawić go na później, produkt najlepiej przechowywać w lodówce, by nie stracił swoich cennych właściwości.

Mechanizm działania wyciskarki gwarantuje uzyskanie z rośliny wszystkiego tego, co najlepsze. W efekcie powstaje soczysty nektar, który jest nie tylko smaczny, ale też sycący. Te ważne właściwości doceniają dietetycy na całym świecie, a niektóre diety zalecają spożywanie takich soków nawet kilka razy dziennie. Urządzenie sprawdza się także w przypadku osób aktywnych, ponieważ świeżo zrobiony sok doskonale nawadnia, na przykład po treningu, a przy okazji uzupełnia zdrowe węglowodany i dodaje energii. Wyciskarka daje więc zdecydowanie największą świeżość, w przeciwieństwie do soków w kartonach czy plastikowych butelkach.

Jak wybrać najlepszą wyciskarkę do soków?

Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje wyciskarek – wolnoobrotowe, jednoślimakowe czy dwuślimakowe. Jakość otrzymywanego z nich soku jest podobna, ale nie każda nadaje się do przetwarzania wszystkich warzyw i owoców. Wiele dostępnych na rynku modeli bez problemu radzi sobie z pozyskaniem soku z natki pietruszki, liści szpinaku czy korzeni twardych warzyw, takich jak marchewka lub burak. Daje więc niemal nieograniczone możliwości pod względem smaków i aromatów tworzonych soków. Niektóre wyciskarki nie radzą sobie jednak na przykład z przerabianiem drobnych owoców, takich jak maliny czy poziomki, więc warto zastanowić się, z jakich produktów chcemy pozyskiwać soki i zapytać dystrybutora o możliwości konkretnego modelu.

Przed zakupem warto upewnić się, czy wybrany produkt posiada odpowiedni certyfikat jakości, zapewniający bezpieczeństwo zastosowanych materiałów, a także dokładnie przeczytać opis dostępnych funkcji. Wyciskarka powinna automatycznie odprowadzać miąższ do osobnego pojemnika, umożliwiać regulację gęstości soku, a także posiadać w zestawie wybór końcówek niezbędnych do mielenia różnorodnych produktów.

Na koniec wspomnijmy jeszcze o jednym udogodnieniu, które bez wątpienia usprawnia pracę – dobra wyciskarka powinna z łatwością się czyścić, zwłaszcza, jeśli planujemy korzystać z niej każdego dnia.

Nowoczesne wyciskarki - https://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/ nie zajmują dużo miejsca, są łatwe w obsłudze i bardzo wydajne, dlatego naprawdę warto wykorzystać je do dbania o własne zdrowie.