5 Rośliny, które myślałeś, że są chwastami rosnącymi na twoim podwórku mogą być ziołami zwalczającymi raka!

Ostatnia aktualizacja 18 listopada 2017 r.

Jeśli spojrzałbyś na swoje podwórko, mógłbyś znaleźć kilka chwastów, które są ziołami leczniczymi, które faktycznie mogą posiadać korzyści lecznicze. Wyrywając wszystkie chwasty na swoim podwórku, możesz zniszczyć dobroczynne zioła. Dowiedz się, jakie pięć ziół może rosnąć na Twoim podwórku.

Wskazówki dotyczące zbierania własnych ziół

Zbierając zioła, nie usuwaj całej rośliny. Zetnij tylko tyle, ile jest w danym momencie potrzebne. Postaraj się, aby co najmniej jedna trzecia rośliny pozostała przy życiu. Pozwoli to na dalszy wzrost zioła i zapewni Ci łatwy dostęp do większej ilości ziół.

Zioła, które zbierzesz, wykorzystaj tak szybko, jak to możliwe. Jeśli nie planujesz używać ich od razu, to zamroź je lub wysusz, aby nie straciły żadnych swoich korzystnych właściwości.

Poświęć czas na zbadanie chwastów i ziół rosnących na Twoim podwórku. Nie chcesz pomylić korzystnego zioła z potencjalnie szkodliwym chwastem. Jeśli nie jesteś pewien, co rośnie w twoim podwórku, unikaj ich zbierania.

Chwasty podwórkowe, które są ziołami leczniczymi

1. Plantain Herb Pomaga złagodzić choroby skóry

Plantain to zioło, które często mylone jest z chwastem. Jest on stosowany w tradycyjnych lekach od setek lat, dzięki swojej zdolności do leczenia skóry. Witaminy A i C zawarte w zielu platanu sprawiają, że jest ono przydatne w leczeniu różnych chorób skóry. Stosuj go miejscowo, aby złagodzić podrażnienia spowodowane trującym bluszczem, wysypkami alergicznymi i wspomagać gojenie.

2. Mniszek lekarski jest wszędzie

Dandelions wydają się pojawiać wszędzie w okresie letnim. Są one czasami mylone z innym chwastem, które są cierniste. Liście mniszka lekarskiego nie są kolczaste.

Większość ludzi uważa je za uciążliwe, ale mają one naprawdę rak-walki roślin. Każda część rośliny, korzenie, liście i kwiaty, wszystkie zawierają różne korzyści. Liście i korzenie zawierają witaminy A, C, D i B. Są również dobrym źródłem żelaza, potasu, manganu, magnezu, wapnia, choliny i miedzi.

Korzeń mniszka lekarskiego może być stosowany w herbatach lub nalewkach. Korzeń mniszka jest często siekany. Możesz użyć mniszka lekarskiego do leczenia podrażnień skóry, używać ich w herbatach ziołowych, a nawet w soku z innymi zielonymi.

3. Czerwona koniczyna może leczyć zaburzenia równowagi hormonalnej

Czerwona koniczyna jest kolejnym powszechnie spotykanym ziołem w ogródkach. Możesz użyć czerwonej koniczyny do leczenia zaburzeń równowagi hormonalnej lub objawów menopauzy. Stosowana w postaci okładów, koniczyna czerwona może być używana do leczenia podrażnień skóry. Może być również napar z herbaty, aby pomóc w kaszlu lub objawy przeziębienia.

4. Portulaka jest dobrym źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3

Portulaka jest pospolitym chwastem występującym na podwórkach i w ogrodach, ale większość ludzi nigdy nie rozważa jej zbierania. Ma chrupiącą teksturę i lekko cytrusowy smak. Jest doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. To zioło jest bogate w witaminy A, C i różne witaminy z grupy B, a także szereg minerałów.

5. Ćwiartki jagnięce są bardzo pożywne

Liście ćwiartki jagnięciny mogą być zbierane, a następnie używane jak szpinak. Użyj tego zioła w soku, sałatki, zupy, lub jakiegokolwiek przepisu, który nazywa się szpinak. Ma wysoką zawartość witamin A i K, a także magnezu i wapnia. Ćwiartki jagnięce jest tak korzystne dla zdrowia, że jest uważany za jeden z najbardziej pożywnych dzikich pokarmów.

To tylko kilka przykładów ziół i chwastów, które mają wartość odżywczą. Być może niektóre z nich rosną na Twoim podwórku i nawet o tym nie wiesz. Przed zebraniem jakichkolwiek chwastów lub ziół na zewnątrz, należy sprawdzić tożsamość rośliny. Możesz również chcieć porozmawiać z lekarzem przed użyciem naturalnego środka w leczeniu poważnej choroby.

Odnośnik: https://wellnessmama.com/59478/backyard-herbal-remedies/

Niektóre z linków, które zamieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie, aby dokonać zakupu, otrzymam niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Należy jednak pamiętać, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i moje dobre doświadczenia w ich stosowaniu, a nie ze względu na prowizję, którą można uzyskać.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej
Pokaż komentarze (1)