Codzienne spożywanie imbiru zapewnia niesamowite korzyści zdrowotne

Ostatnia aktualizacja 11 MAR 2019 r.

Korzeń imbiru jest od dawna znany jako jedna z najbardziej korzystnych przypraw z wielu powodów. Oprócz dodawania smaku do posiłków, zawiera on potężne właściwości lecznicze, które zapewniają Ci wiele korzyści zdrowotnych.

Imbir można spożywać na wiele różnych sposobów, w tym jako przyprawę do potraw, a nawet do herbaty. Ja dodaję imbir do wszystkich moich soków i jem marynowany imbir do moich posiłków, aby cieszyć się wszystkimi jego zdrowotnymi korzyściami.

Oto niektóre z najbardziej pomocnych korzyści, jakie imbir ma do zaoferowania ...

Korzyści płynące z jedzenia korzenia imbiru

1. Spalanie tłuszczu

W badaniu przeprowadzonym przez European Review for Medical and Pharmaceutical Sciences stwierdzono, że imbir jest tak samo skutecznym spalaczem tłuszczu, jak dostępne na rynku leki, takie jak orlistat. Stwierdzono, że nie wywołuje on takich samych negatywnych skutków ubocznych jak te komercyjne spalacze tłuszczu, a także pomaga zachować "dobry" cholesterol, co czyni go skutecznym i bezpiecznym naturalnym spalaczem tłuszczu.

2. Zapalenie

Imbir jest skutecznym środkiem przeciwzapalnym i może pomóc złagodzić objawy różnych schorzeń, w tym zapalenia stawów. Jedno z badań wykazało, że przyjmowanie specjalnego ekstraktu z imbiru (Zintona EC) cztery razy dziennie zmniejszyło ból stawów w kolanach uczestników badania. Dalsze badania wykazały, że przyjmowanie różnych rodzajów ekstraktów z imbiru może pomóc w zwalczaniu konkretnych rodzajów bólu artretycznego.

3. Nudności

Imbir jest powszechnie stosowany w leczeniu nudności u kobiet w ciąży doświadczających porannych mdłości oraz u osób poddawanych zabiegom chirurgicznym.

Badania kliniczne wykazały, że spożycie 1 grama imbiru przed operacją zmniejszyło nudności i wymioty w ciągu pierwszych 24 godzin po operacji.

Jedno z badań wykazało, że imbir zmniejszył wymioty o 38%. Stwierdzono, że stosowanie olejku imbirowego miejscowo na nadgarstek pacjentów zapobiegało nudnościom u 80% pacjentów.

Stwierdzono również, że jest on korzystny w zmniejszaniu zawrotów głowy i nudności spowodowanych chorobą lokomocyjną.

4. Bóle menstruacyjne

Niektóre badania wykazały, że imbir może zmniejszyć bóle menstruacyjne u kobiet, które przyjmują go podczas menstruacji. Jedno z badań wykazało, że przyjmowanie Zintoma, Goldaru (ekstrakt z imbiru) 4 razy dziennie przez 3 dni na początku cyklu miesiączkowego zmniejszyło objawy bólowe o 62% u osób, które brały udział w badaniu.

KUP EKSTRAKT Z IMBIRU:

5. Rak

Imbir wykazano w wielu badaniach, że ma właściwości antyrakowe. Wynika to z antyoksydacyjnego działania imbiru. Phytonutrients takie jak gingerols, shogaol i paradols wykazano, aby pomóc zapobiec wzrost komórek nowotworowych.

6.Cukrzyca

Według Iranian Journal of Pharmaceutical Research, imbir jest skutecznym lekiem dla pacjentów z cukrzycą typu 2. Badania wykazały, że suplementacja imbirem znacznie zmniejszyła poziom cukru we krwi na czczo i niezdrowych form cholesterolu. Stwierdzono, że imbir jest skutecznym środkiem dla pacjentów z cukrzycą, zmniejszającym ryzyko wtórnych przewlekłych powikłań spowodowanych przez cukrzycę.

Przeczytaj pełną listę korzyści zdrowotnych wynikających z zastosowania korzenia imbiru tutaj.

Dowiedz się kiedy używać starego/suchego imbiru i kiedy używać młodego imbiru.

Referencje: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23329526 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3665023/ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4277626/

Niektóre z linków, które umieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie, aby dokonać zakupu, zarobię niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Należy jednak pamiętać, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i moje dobre doświadczenia z ich używaniem, a nie z powodu prowizji, którą można uzyskać.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej
Pokaż komentarze (1)