Vitamix - blender, który warto mieć

Vitamix to jeden z tych blenderów, który można reklamować jako odpowiadający potrzebom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jego znakiem rozpoznawczym jest wysoka jakość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, nietrudno jednak domyślić się, że lista zalet potrafi być zdecydowanie dłuższa.

Jedną z najważniejszych wydaje się imponująca moc tego urządzenia wynosząca aż 1200 W, dzięki czemu blender sprawdza się znakomicie bez względu na to, jakie produkty chcemy zmielić za jego pośrednictwem. Nie bez znaczenia wydaje się jednak również unikatowy mechanizm miksowania, który pozwala na jej pełne wykorzystanie i dzięki któremu możemy liczyć nie tylko na idealnie gładkie koktajle, ale również na zupy-krem.

Pojemność

Innym ciekawym rozwiązaniem jest zdejmowana nakrętka, z którą mamy do czynienia w pokrywce blendera. Ta sprawia, że już w trakcie miksowania można z powodzeniem dokładać kolejne składniki. Ponieważ blender posiada kielich o pojemności aż dwóch litrów, mamy do czynienia z rozwiązaniem o szczególnie wielu zastosowaniach, który będzie w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie zgłaszane nawet przez bardzo dużą rodzinę.

Prosta obsługa

Warto wspomnieć tez o niskim poziomie skomplikowania, z jakim mamy do czynienia, gdy w grę wchodzi obsługa blendera.

Funkcjonalny blender

Sprzęt może być z łatwością czyszczony, wystarczy bowiem, że do połowy objętości jego kielicha nalejemy wodę w połączeniu z kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń i jeśli tylko włączymy blender na chwilę stopniowo zwiększając liczbę jego obrotów, możemy mieć pewność, że otrzymamy odpowiedni poziom czystości.

Równie proste jest samo korzystanie z urządzenia. Vitamix jest sprzedawany nie tylko z czytelną instrukcją obsługi, ale również z książką kucharską oraz z płytą CD, na której znajdują się nie tylko przykłady jego użycia, ale również szereg praktycznych porad z tym związanych.

Urządzenie dla każdego

Nie każdy rodzi się jako kandydat na szefa kuchni, każdy jednak może stać się kulinarnym mistrzem, jeśli tylko mu się pomoże i właśnie na taką pomoc można liczyć dzięki blenderowi Vitamix. Osoby, które zastanawiają się nad tym, czy jest to rozwiązanie stworzone z myślą o nich, powinny też zwrócić uwagę na design blendera Vitamix. Ten charakteryzuje się wysokim stopniem atrakcyjności, jest bowiem stylizowany na stare roboty kuchenny, z jakimi mieliśmy do czynienia w stanach zjednoczonych, w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Vitamix to także szeroka gama możliwości, blender pozwala bowiem między innymi na siekanie, ubijanie, miksowanie i mielenie.