Herbata ziołowa, która leczy zapalenie żołądka, powstrzymuje skurcze i reguluje przepływy menstruacyjne

 Krwawnik pospolity, lub Achillea Millefolium, to wieloletnia roślina pochodząca z Europy, która od wieków była używana jako naturalny środek do zatrzymywania krwawiących ran, leczenia problemów żołądkowo-jelitowych, zwalczania gorączki, zmniejszania krwawienia miesiączkowego i wspomagania trawienia.

 

Jak znaleźć i zidentyfikować Achillea

Achillea Millefolium to wieloletnie zioło, które osiąga wysokość od 30 do 70 cm. Ma pierzaste zielonoszare liście z małymi białymi lub jasnoróżowymi kwiatami z żółtymi środkami, które tworzą okrągłe kiście.

Achillea Millefolium rośnie obficie na łąkach, w lasach, na trawnikach i poboczach dróg w regionach o umiarkowanym klimacie na całym świecie. Uwielbia miejsca słoneczne i bardzo dobrze rośnie na ubogich glebach. Jest powszechna w ogrodach, choć często nie kwitnie, ponieważ jest przycinana przez kosiarki, więc możesz nawet nie wiedzieć, że tam jest!

Roślina kwitnie od końca czerwca do września na półkuli północnej.

Nazwa Achillea pochodzi od greckiego bohatera, Achillesa, który leczył rany swoich żołnierzy z krwawnikiem podczas bitwy w Troi, a Millefolium oznacza "tysiąc liści".

 

Korzyści zdrowotne krwawnika

Achillea Millefolium jest zioło lecznicze stosowane jako naturalny środek w leczeniu sterty problemów. Ma wielkie anty-hemostatyczne, przeciwbólowe, przeciwzapalne właściwości, które czynią go doskonałym naturalnym lekarstwem na rany.

Może być stosowany na skórę lub przyjmowany doustnie w postaci naparu, herbaty ziołowej lub nalewki.

Główne zastosowania lecznicze krwawnika to:

  • Antyhemostatyczne: Wspomaga naturalne krzepnięcie krwi, aby zapobiec krwotokom. Przyspiesza gojenie się ran: Wspomaga proces gojenia się skaleczeń, owrzodzeń, oparzeń i zatrzymuje krwawienie z ran. Aby to zrobić, możesz albo: -Przyłożyć kwiaty i liście (lub okład) bezpośrednio na skaleczenie, aby zatrzymać krwawienie i zdezynfekować dotknięty obszar; lub. -poklepać skórę gazikiem nasączonym wodą z krwawnika (5-7 gr na 100 ml wody) i powtarzać to kilka razy w ciągu dnia. Olejek nasączony krwawnikiem może zwalczać objawy hemoroidów: Nałóż olejek na dotknięty obszar. Pij herbatę ziołową z krwawnika, aby złagodzić skurcze menstruacyjne: Do standardowego przepisu na herbatę z krwawnika można dodać kilka liści melisy, aby uczynić ją słodszą. Weź sok z krwawnika, aby uregulować przepływy miesiączkowe: Achillea Millefolium może pomóc stymulować przepływ krwi w obszarze miednicy i macicy, co ureguluje Twój cykl menstruacyjny. Zażywaj 3 łyżeczki dziennie świeżego soku z krwawnika. Bolące brodawki sutkowe: Stosuj maść z krwawnika 2-3 razy dziennie Zapalenie żołądka/żołądka: Leczy zmiany w śluzie żołądka i normalizuje wydzielanie kwasu solnego. Zapalenie jelita grubego: Krwawnik jest fantastycznym środkiem przeciwskurczowym, więc jest świetny do walki z zapaleniem jelita grubego. Pobudza apetyt i wspomaga trawienie. Achillea Millefolium poprawia trawienie dzięki zawartości azulenu, który rozluźnia mięśnie wewnętrzne i żołądek oraz ma właściwości przeciwskurczowe. Łagodzi bóle i skurcze w dolnej części miednicy: Achillea działa jako środek uspokajający i przeciwskurczowy oraz zmniejsza skurcze macicy. Dodaj go do ciepłej kąpieli, aby złagodzić te objawy. Poprawia krążenie krwi, żylaki: Nałóż specjalną wkładkę i wetrzyj w żylaki. Stosowany w kosmetykach ma właściwości przeciwstarzeniowe. Zmniejsza brązowe plamy: Nasączyć bawełnianą gazę nalewką z krwawnika i nakładać na plamy dwa razy dziennie.

 

Składniki aktywne w Achillea Millefolium

Główne korzystne składniki to: olejek lotny zawierający azulen, flawonoidy, w tym apigenina i rutyna, tanina, kwas izowalerianowy, kwas salicylowy, asparagina, sterole, gorycze, garbniki, laktony seskwiterpenowe, kamfora i kumaryny.

Achilleinean (czerwonobrązowa, aktywna, gorzka zasada) jest alkaloidem przyspieszającym krzepnięcie. Garbniki pełnią funkcję antyseptyczną. Laktony seskwiterpenowe są naturalnymi koagulantami. Kamfora pomaga rozluźnić mięśnie, ma właściwości antybakteryjne i lecznicze.

Jak stosować krwawnik jako domowe lekarstwo?

Wspaniałą rzeczą o krwawniku jest to, że jest łatwy do znalezienia i istnieje mnóstwo sposobów, w jakie można go używać: napary, nalewki, okłady, herbaty i olejki ziołowe. Możesz zebrać własne plony lub kupić suszony.

 

Zrób swój własny olejek ziołowy z krwawnika

Oto czego potrzebujesz:

  • 200 gramów suszonych kwiatów i liści
  • 350 ml olejku migdałowego (lub innego dowolnego olejku)

Wymieszaj składniki w przezroczystym szklanym słoiku i pozostaw na słońcu na 1 tydzień, codziennie potrząsając lub obracając. Po 1 tygodniu przenieść słoik do ciemnego miejsca i przechowywać przez 30 dni. Po tym okresie przefiltrować przez sterylną gazę i przenieść do czystego słoika.

 Jak przyrządzić herbatę ziołową z krwawnika?

Umieść 12 gramów suszonych kwiatów w 250 ml filiżance wrzącej wody. Pozostawić do zaparzenia na 10-15 minut, przefiltrować i wypić. Zalecam picie 1-2 filiżanek dziennie.

 

Jak zrobić nalewkę z Achillea

Aby zrobić swoją własną nalewkę będziesz potrzebować:

  • 50 gramów kwiatów Achillea Millefolium
  • 1 litr alkoholu (rozcieńczonego do 50% wodą)

Pozwól kwiatom moczyć się w alkoholu przez 2 tygodnie, a następnie przefiltruj. Sugerowana dawka to 30/40 kropli w szklance wody, 3 razy dziennie.

 

Jak zrobić nalewkę z krwawnika?

Aby zrobić własną nalewkę z krwawnika będziesz potrzebował:

  • 50 gramów kwiatów Achillea Millefolium
  • 800 ml alkoholu (50% rozcieńczenia)

Pozwól kwiatom moczyć się w alkoholu przez 2 tygodnie, przefiltruj i dodaj 200 gramów cukru. Zażywaj 1-2 łyżeczki tej leczniczej nalewki po posiłkach, aby poprawić trawienie.

 

Jak zrobić maść krwawnikową

Zmieszaj 15 gramów zmielonego świeżego krwawnika z 90 gramami masła shea. Podgrzej w bain-marie aż do roztopienia, a następnie pozostaw na 24 godziny. Roztopić ponownie i przefiltrować.

Nakładać na obszar dotknięty chorobą 3 razy dziennie.

Przechowywać w lodówce, aby przedłużyć okres przydatności.

 

FAQ: Achillea Millefolium

Czy Achillea Millefolium jest jadalna?

Achillea Millefolium jest aromatyczną rośliną o gorzkim posmaku. Młode, delikatne liście mogą być zbierane wczesną wiosną, gdy roślina nie ma jeszcze łodygi. Jest to świetny dodatek do sałatek lub zup.

Gdzie rośnie Achillea?

Siedlisko: Achillea Millefolium preferuje słoneczne miejsca wzdłuż poboczy dróg, na polach, trawnikach, w strefach subalpejskich i alpejskich. Rośnie w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Australii i Afryce.

Jakiego koloru są kwiaty krwawnika?

Ozdobne kwiaty mogą być jaskrawożółte, czerwone, różowe, fioletowe lub białe. W naturze kwiaty są białe do bladoszarych, często z różowawym odcieniem.

Czy krwawnik może powodować reakcje alergiczne?

Niektóre z jego związków: achilleina, aspargina, tannino mogą powodować podrażnienia skóry, jeśli zostaną na nią naniesione.

Jak suszyć kwiaty krwawnika pospolitego (Achillea Millefolium)?

Związać kwiaty w wiązkę i powiesić do góry nogami w ciepłym, ciemnym, suchym miejscu z dobrą cyrkulacją powietrza.

Jak przyrządzić herbatę z krwawnika?

Zaparz około łyżeczki świeżych lub suszonych kwiatów i liści krwawnika w filiżance wrzącej wody. Pij między posiłkami, aby wspomóc trawienie. Więcej informacji na: http://sklep-vitality.pl