Jak jeść gorzkie potrawy, aby wspomóc trawienie, obniżyć poziom cukru we krwi i rozbić kamienie nerkowe?

Kiedy jemy przetworzoną i tłustą żywność, nasze ciało ulega zmęczeniu i grzęźnie w nagromadzeniu toksyn w naszej wątrobie i nerkach. Głównym organem w naszym ciele, który jest odpowiedzialny za filtrowanie toksyn i metabolizowanie tłuszczu, jest nasza wątroba. Z obciążoną wątrobą, nasze nerki mogą również cierpieć z powodu toksyczności krwi, powodując gromadzenie się toksyn, które prowadzą do chorób.

Jednym z najlepszych sposobów, że możemy wspierać nasze funkcje wątroby i nerek do detoksykacji, jest poprzez spożywanie gorzkich warzyw i ziół. Większość ludzi uwielbia słodkie owoce i nie znosi gorzkiego smaku niektórych warzyw, przez co przegapia wspaniałe korzyści płynące z gorzkiego smaku.

Gorzki smak jest często związany z trującymi składnikami chemicznymi, takimi jak alkaloidy, w roślinach. Ten gorzki smak ma za zadanie zniechęcić zwierzęta do ich jedzenia. Jednak spożywanie niewielkich ilości tych gorzkich pokarmów jest niezbędne do leczenia. Nawet zwierzęta wiedzą, że należy jeść gorzki smak, gdy są chore.

Dlaczego warto jeść gorycz

Chociaż gorzkie pokarmy roślinne, o których wspomnę poniżej, posiadają wiele właściwości odżywczych i leczniczych, sam gorzki smak aktywuje szereg ważnych reakcji fizjologicznych.

  • Gorycze stymulują wydzielanie kwasów trawiennych, które poprawiają trawienie pokarmów i prawidłowe wchłanianie zawartych w nich składników odżywczych. Osoby cierpiące na refluks żołądkowy mogą odnieść korzyści ze spożywania gorzkiej przed posiłkiem, aby pobudzić wydzielanie odpowiedniej ilości kwasu żołądkowego w celu lepszego trawienia.
  • Goryczy poprawia trawienie i regularność, zmniejsza reakcje nadwrażliwości pokarmowej, leczy nieszczelne jelita i poprawia zdrowie flory jelitowej. Zdrowy układ trawienny jest niezbędny dla zdrowego organizmu.
  • Gorzknik poprawia apetyt i wzmacnia prawidłowe sygnały trawienne. Ze względu na lepsze wchłanianie składników odżywczych, spożywanie posiłku z dodatkiem goryczy pomoże Ci poczuć sytość i zapobiegnie przejadaniu się, które może skutkować przybieraniem na wadze. Innymi słowy, spożywanie goryczy może być pomocne w kontroli wagi.
  • Goryczy pobudza wydzielanie śluzu w żołądku, który chroni wrzody, a tym samym pomaga w ich gojeniu.
  • Goryczy jest zasadowy i jest korzystne dla zmniejszenia kwasowości ciała. Zakwaszony organizm jest bardziej podatny na "goszczenie" pasożytów i wirusów, które wywołują choroby. Dowiedz się, co znajduje się na liście żywności alkalicznej tutaj.
  • Gorzkie potrawy wspierają funkcje naszych gruczołów dokrewnych, pomagają zrównoważyć poziom hormonów i obniżyć poziom cukru we krwi. To sprawia, że gorzka żywność jest ważnym dodatkiem do diety cukrzyka.
  • Goryczy są doskonałe w poprawie funkcji wątroby i pęcherzyka żółciowego poprzez detoksykację toksyn, które powodują stany zapalne i choroby.
  • Jedzenie gorzkich potraw, zwłaszcza gorzkiego arbuza, może być pomocne w pozbywaniu się kamieni nerkowych poprzez ich naturalne rozbijanie. Gorzki arbuz zmniejsza wysoką kwasowość, która przyczynia się do powstawania bolesnych kamieni nerkowych.

Jak gorzkie pokarmy poprawiają trawienie

gorzkie

Jak wspomniano powyżej, gorzkie pokarmy roślinne mają wiele właściwościodżywczych i leczniczych. Jednak, aby w pełni skorzystać z tego, co gorzki smak może zrobić, konieczne jest, aby rzeczywiście spróbować gorzkiego smaku, który aktywuje odruchy nerwowe i hormony uwalniane w wyniku stymulacji receptorów gorzkiego smaku.

Nie próbuj maskować gorzkiego smaku miodem lub innymi słodzikami, gdyż to mija się z celem gorzkiego smaku. Podobnie, spożywając gorzkie pokarmy w kapsułkach i tabletkach, tracisz szansę na wykorzystanie ich ogromnych korzyści zdrowotnych.

Jeśli chcesz skorzystać z wszystkich korzyści, jakie daje gorycz, to wygląda na to, że będziesz musiał przyswoić sobie smak goryczy! A następnym razem, gdy zjesz gorzką potrawę, pomyśl o tym, co dobrego gorzki robi dla Ciebie!

Spożywanie goryczy

Istnieje wiele gorzkich warzyw, które można spożywać na surowo, gotowane lub w postaci soków. Oto krótka lista niektórych gorzkich warzyw: Arugula, burak ćwikłowy, gorzka kapusta, cykoria, mniszek lekarski, jarmuż, szpinak, portulaka, cykoria, endywia, rukiew wodna.

Gorzkie zioła: Liść łopianu, korzeń cykorii, korzeń mniszka lekarskiego, koper, korzeń goryczki i ostropestu plamistego.

Jak pić sok z gorzkiej porzeczki, aby rozbić kamienie nerkowe?

Aby rozbić kamienie nerkowe, zrób sok z gorzkiej porzeczki i pij około 6 uncji codziennie przez miesiąc. Kamienie zostaną rozbite i wyeliminowane podczas oddawania moczu.

Jak zrobić sok z gorzkiej porzeczki. Ten przepis jest na jedną porcję ok. 4-6 uncji:

Składniki:

  • Weź około 6-8 sztuk małej gorzkiej porzeczki, lub 3 sztuki dużej gorzkiej porzeczki (w zależności od tego, która jest dostępna). Umyj, oczyść i usuń nasiona. ¼ ekologicznej cytryny z otartą skórką 1 łyżka stołowa oliwy z oliwek (lepiej) lub oleju kokosowego.

Sposób przygotowania:

Wyciśnij sok z gorzkiej porzeczki i cytryny, a następnie dodaj 1 łyżkę stołową oliwy z oliwek. Użyj blendera zanurzeniowego (patrz poniżej), aby połączyć oliwę z sokiem i wypić. Możesz też wmieszać oliwę z oliwek i wypić sok. Rób to codziennie, pij dużo wody, a po trzecim dniu powinieneś poczuć, że kamienie są usuwane z moczem.

Ostrożnie:

Sok z gorzkiej porzeczki jest bardzo gorzki i silny. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do jedzenia gorzkiego, sugeruję spróbować w małej ilości i zobaczyć, czy masz jakąś reakcję.

Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, zażywasz leki na receptę, przechodzisz terapię, nie zaleca się spożywania zbyt dużej ilości gorzkiego soku, ponieważ jest on bardzo detoksykujący i może wywołać reakcję w Twoim organizmie.

MINI BLENDER ZANURZENIOWY

Używam tego mini blendera do spieniania wszystkich moich gorących napojów, zwłaszcza gdy dodaję przyprawy takie jak cynamon i kurkuma lub olej kokosowy/mleko. Jest to spieniacz zasilany bateriami i tak łatwy w użyciu, myciu i odkładaniu. Sprawia, że moje napoje smakują magicznie pysznie. Cóż ... musisz spróbować, aby się przekonać ... i pokochasz go! Możesz dostać ten mikser do napojów tutaj i jest on objęty dożywotnią gwarancją!